20.12.2009 11:21 - Реал Мадрид прегази Сарагоса, спря на шест
Автор: futb0l Категория: Спорт
Прочетен: 413 Коментари: 0 Гласове:
1

Отборът на Реал Мадрид разби гостуващия Сарагоса с 6:0 и така намали преднината на лидера Барселона само на две точки. Двубоят, който бе под въпрос заради лошото време в Испания, премина без никакви проблеми за домакините, а крайният резултат можеше да бъде далеч по-изразителен. По два гола за успеха на „кралете” реализираха Гонзало Игуаин и Рафаел Ван Дер Ваарт, а Кристиано Роналдо и Карим Бензема добавиха по още един. Головата фиеста на „Сантяго Бернабеу” започна още в третата минута, когато резултата откри Игуаин. Аржентинецът добави второто си попадение в 34-ата минута, за да направи 4:0, а преди това в рамките на 120 секунди Ван Дер Варт бе решил всичко в мача. През второто полувреме Кристиано Роналдо направи нещата катастрофални за гостите, добавяйки пети гол в мрежата на Сарагоса. Френският национал Карим Бензема оформи крайното 6:0 с попадение в 71-ата минута. В последната четвърт на мача домакините можеха да вкарат още, но този път късметът бе с вратаря на Сарагоса. Положението в тима на гостите остава критично, като тимът заема място в зоната на изпадащите и е един от сериозните „кандидати” за място във втория ешелон на Испания.

Тагове:   Мадрид,   шест,