19.12.2009 22:30 - Голово шоу между Сити – Съндърланд
Автор: futb0l Категория: Спорт
Прочетен: 507 Коментари: 0 Гласове:
0

Истински голов спектакъл направиха отборите на Манчестър Сити и Съндърланд в мач от 18-ия кръг на Висша лига. Домакините от Сити надделяха трудно с 4:3 и прибавиха нови три точки към актива си и заема шестото място във временното класиране. За състава на Марк Хюз в игра се появи българският национал Мартин Петров, който обаче бе използван като тактическа смяна. Българинът влезе на терена в 87-ата минута и не успя да затрудни вратата на гостите от Съндърланд. Марто замени единия от голмайсторите за „гражданите” Крейг Белами. Домакините откриха головата си сметка още в 4-ата минута чрез нападателя Роке Санта Круз. В 12-ата минута Сити стигна до дузпа за нарушение срещу представилия се отлично днес уелски нападател Белами. Зад топката застана Карлос Тевес, който не сгреши за 2:0. Само четири минути по-късно Съндърланд успя да намали пасива си от два гола, след като Джон Месия бе точен за 1:2. Окрилени от попадението си гостите стигнаха и до изравняване на резултата в средата на първата част. Джордан Хендерсон вкара след изпълнение на корнер и грешка в отбраната на домакините. До края на първото полувреме зрителите на „Ийстландс” видяха още един гол и той бе във вратата на „червните котки”. Белами даде нова преднина на своя тим, ознаменувайки добрата си игра с попадение. През втората част се стигна до ново изравняване след точен изстрел на Джонс, а точка на спора сложи Роке Санта Крус в 69-ата минута, отбелязвайки втория си гол в мача. В друг двубой от кръга Тотнъм нямаше проблеми при гостуването си на Блекбърн Роувърс. И двата гола за „шпорите” реализира нападателят Питър Крауч.

Тагове:   шоу,   между,